в

Конспект 4 клас Урок 23



Урок №23 Створення та виконання алгоритмів

 

 

Урок 23.Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у середовищі програмування для дітей.

Цілі:

навчальна: продовжувати навчати виконувати, створювати та записувати алгоритми з розгалуженням та циклами;

розвивальна: розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;

виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратністьу роботі.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація.

Програмне забезпечення: браузер, текстовий редактор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

привітання;

перевірка присутніх;

перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.

Графічний диктант

Учитель диктує, на скільки клітинок потрібно перемістити олівець та в який бік.

Зразок:

Перемістити:

• 1 клітинку праворуч;

• 6 клітинок вниз.

 

Малювати:

• 1 клітинка праворуч;

• 3 клітинки вгору;

• 1 клітинка праворуч;

• 1 клітинка вниз;

• 1 клітинка праворуч;

• 1 клітинка вгору;

• 1 клітинка праворуч;

• 1 клітинка вниз;

• 1 клітинка праворуч;

• 1 клітинка вгору;

• 1 клітинка праворуч;

• 3 клітинки вниз;

• повторити 1 клітинка праворуч 6 разів;

• повторити 1 клітинка вгору 4 рази;

• повторити 1 клітинка праворуч 5 разів;

• повторити 1 клітинка вниз 9 разів;

• повторити 1 клітинка ліворуч 5 разів;

• повторити 1 клітинка вгору 4 рази;

• повторити 1 клітинка ліворуч 12 разів;

• 1 клітинка вгору.

Перемістити:

• 13 клітинок праворуч;

• 2 клітинки вгору.

Малювати:

• 3 клітинки праворуч;

• 5 клітинки вниз;

• 3 клітинки ліворуч;

• 5 клітинки вгору.

Бесіда

Який рисунок ви дістали?

Чи можна графічний диктант назвати алгоритмом?

Чи трапилося в алгоритмі повторення?

Де саме?

Чи трапилося розгалуження в цьому алгоритмі?

А який казковий герой тісно пов’язаний з ключиком?

ІV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

V. Фізкультхвилинка

Із-за парт мерщій встаємо.          Тягнімо пальці до носка,

Лінькам волі не даємо.            Вправа буде ось така.

Проганяймо дружно втому.          Руки ставмо до плечей,

Присідаймо й встаньмо потому.       Коловий же рух оцей.

Ставмо руку на бочок,          Пальчиками потрусили

Ніженьку на каблучок.           за парти тихо сіли.

VІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Робота за комп’ютером

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2)Інструктаж учителя.

3) Вправи для очей.

Очі треба нам здорові, щоб світ дивиться кольоровий!

Подивились вправо, вліво, вгору, вниз, собі на ніс!

Знову вправо, знову вліво і покліпали очима!

VІІ. Підбиття підсумків уроку

Продовжте фразу.

На цьому уроці я зрозумів (зрозуміла), як …

Я навчився (навчилася) …

Мені дуже сподобалося …

 

Автор:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *